Boże Ciało 2017

W czwartek 15.06.2017 przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwaną potocznie Bożym Ciałem. Tego dnia zgromadziliśmy się wspólnie w kościele p.w. św. Rodziny na wspólnej Eucharystii, a następnie wyruszyliśmy do 4 ołtarzy, a zakończyliśmy przy kościele p.w. NSPJ. Dziękujemy wszystkim parafianom obu zawadczańskich parafii za liczny udział w tym ważnym wydarzeniu.

Zdjęcia dostępne na profilu na Facebooku, KLIKNIJ W ZDJĘCIE!

Boże Ciało 2017 – zaproszenie

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Zawadzkiego (obu parafii) na wspólne przeżycie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Bożego Ciała) w czwartek 15.06.2017
Rozpoczniemy Mszą Św. o godzinie 9:00 w kościele św. Rodziny, a następnie wyruszymy do 4 ołtarzy, aby okazać naszą wiarę w realną obecność Chrystusa pośród nas pod postaciami chleba i wina. Zakończenie przy kościele NSPJ.

Bierzmowanie 2017

W czwartek 02.06.2017 podczas Mszy Świętej o godz. 17:30 w kościele p.w. MB Bolesnej w Żędowicach 15 młodych ludzi z naszej parafii wraz z rówieśnikami z części parafii naszego zawadczańskiego dekanatu z rąk ks. bpa Rudolfa Pierskały, biskupa pomocniczego diecezji opolskiej przyjęli Sakrament Bierzmowania.
Życzymy Wam, drodzy młodzi, wielu łask Ducha Świętego i wytrwałości!
Szczęść Boże!

zdj: (c) Kamil Żyłka, 2012

I Komunia Święta

Zdjęcie użytkownika Parafia św. Rodziny w Zawadzkiem.

W niedzielę 21.05.2017 roku 22 dzieci przystąpiło do I Komunii Świętej. Był to bardzo uroczysty dzień, którego centrum stanowiła Eucharystia celebrowana o godzinie 10:30. Kolejnym ważnym punktem było nabożeństwo dziękczynne z udziałem dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Przez cały tydzień dzieci będą uczestniczyć w nabożeństwach majowych i Eucharystii w ramach tzw. „białego tygodnia”.
Życzymy więc Wam, drogie dzieci, abyście dzięki przyjęciu tegoż Sakramentu stawały się świadkami Boga i wiary w waszych rodzinach, szkołach, wśród znajomych i przyjaciół. Wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej!
Szczęść Boże!

Nabożeństwa Majowe

„Już się zbliżył miesiąc maj, już rozkwita ziemski kraj. Dziś swej Matce i swej Pani każdy cześć i chwałę daj”
ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA MAJOWE:
poniedziałek-sobota: 17:30
niedziela: 15:30

Rezurekcja 2017

W niedzielny poranek zabrzmiał radosny głos – Chrystus Zmartwychwstał! Licznie zgromadzeni wierni wyszli w procesji rezurekcyjnej aby ogłosić światu tę radosną nowinę. Następnie celebrowano uroczystą Liturgię, którą sprawowali ks. prob. Joachim Bomba i ks. emeryt Piotr Lepszy. Uroczystość swoją grą upiększyła Parafialna Orkiestra Dęta.

ZDJĘCIA Z LITURGII DOSTĘPNE W GALERII NA FACEBOOKU (kliknij zdjęcie poniżej)