ZAPRASZAMY WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE NA CODZIENNĄ MSZĘ RORATNIĄ O GODZ. 18:00

ZACZYNAMY JUŻ O GODZINIE 17:45 ŚPIEWEM

DO ZOBACZENIA

ZACZYNAMY JUŻ O GODZINIE 17:45 ŚPIEWEM

DO ZOBACZENIA

ZAPISY!

Trwają już zapisy na 38. Opolską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.
Serdecznie zapraszam wszystkich na pielgrzymi szlak! Od 18 do 23 sierpnia!
Zawadczańsko-Dobrodzieńska 2 FIOLETOWA czeka!!!!!

Zapisy w kancelariach parafialnych. Zdecyduj się- wyrusz z NAMI na PIELGRZYMI szlak! SL376154

Boże Ciało 2014

ołtarze - Kopia

Dziś (19.06.2014 r.) przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie zwaną Bożym Ciałem. Tego dnia odbywają się uroczyste Msze i procesje do czterech ołtarzy ustawionych na terenie parafii. W tym roku nasza wspólnota chodziła po swojej parafii (dwa lata temu i rok temu odbywało się międzyparafialna procesja). Tegoroczna trasa nie była zbyt długa- przeliśmy ulicami: Lubliniecką, Opolską, 20-go stycznia i Polną. Cztery ołtarze ustawiono:
1. na parkingu przy starym hotelu (Opolska 15)- wejście od ul. Lublinieckiej (odpowiedzialna rodzina Rataj)
2. przy bloku przy ulicy Opolskiej 13 (od strony 20-go stycznia) (odpowiedzialna rodzina Skornia)
3. przy wejściu na plac festynowy przy kościele (od ulicy Polnej) (odpowiedzialna rodzina Ibrom)
4. w Grocie MB z Lourdes na placu kościelnym
Uroczystości uświetniła swoją grą parafialna orkiestra dęta. Podczas Mszy Świętej poświęcono również nasz nowy sztandar ministrancki.
Serdeczne podziękowania dla osób, które przystroiły trasę oraz postawiły ołtarze, a także dla tych, którzy uczestniczyli w uroczystościach, bo, jak mówi nasz ks. proboszcz, to wierni są tymi kwiatami, które upiększają Liturgię.
W Galerii strony Ministranckiej znajdują się zdjęcia z przygotowań,  dekoracji i samej uroczystości. ZAPRASZAMY!!

GALERIA strony LSO

Festyn Majówka z Rodziną 11.05.14 r.

W niedzielę 11 maja 2014 r. już po raz dziewiąty odbył się festyn parafialny „Majówka z Rodziną”. W tym roku hasłem majówki było hasło roku rodziny w metropolii Górnośląskiej: „Rodzina miłością wilka”. Całość przygotował Parafialny Zespół „Caritas” pod przewodnictwem p. Renaty Labus oraz Rada Parafialna i ks. proboszcz.
Całość rozpoczęła się z małym poślizgiem 15 minut po 15. Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się Natalia Machelska (nasza ministrantka, członkini MGK) śpiewając 3 piosenki. Po niej wystąpili dwaj chłopcy z Publicznej Szkoły Podstawowej, którzy przygotowali monolog po śląsku (pod opieką p. Beaty Pasiut- polonistki z tejże szkoły). Kolejny talent zaprezentowały siostry Marzena i Patrycja Rakowskie, które zaśpiewały kilka piosenek w duecie. Talentem muzycznym wykazał się również Artur Garbas z Kielczy również prezentując kilka utworów zagranicznych. Po występach utalentowanej, zawadczańskiej młodzieży rodzinny konkurs przeprowadzili przedstawiciele Nadleśnictwa w Zawadzkiem. W zmaganiach wystartowały trzy rodziny z naszej parafii. Po konkursie wystąpiła Ministrancka Grupa Kabaretowa w składzie Natalia Machelska, Kamil Żyłka, Dawid Wojda, Przemek Brzeziński, Roland Szolka i techniczny Bartosz Pamuła. Kabareciarze zaprezentowali trzy piosenki (Tanie dranie, Że, On daje mannę) i dwa skecze (Sąsiadka i Klozetowa). Zainteresowanie ze strony widowni było bardzo duże, a wszyscy śmiali się do łez. Po MGK na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru- Zespół OKOVITA z Zawoi, który zaprezentował muzykę góralska na żywo. Wspólna biesiada połączyła wszystkich parafian i gości. Po występach przyszedł czas na najważniejszy moment całego festynu- losowanie głównych nagród. Podczas trwania festynu można było zakupić los-cegiełkę wartości 5 zł. Każdy los wygrywał, a było ich ponad 1800! Głównych nagród było aż 40. Pierwszą nagrodę, jak co roku, stanowił wspaniały rower. Wśród wielu, bardzo wielu sponsorów warto wspomnieć fundatora głównej nagrody i wielu spośród 40- Państwa Smereczańskich- właścicieli firmy Technodrew. Od początku wspierają festyn i główną nagrodę. Wśród głównych nagród pojawiły się m.in. dwie kuchenki mikrofalowe, odkurzacz, biżuteria srebrna, kosz owoców, półka RTV, zestawy książek oraz… auto (ale tylko plastikowe :P ) Na koniec, jak co roku, pod namiotem odbyła się zabawa taneczna z zespołem Synteza.
Oczywiście, jak co roku, festyn poprowadziła p. Sabina Sworeń. Jak co roku również można było zakupić ciasta, chleb z „tustym” i ogórkiem, krupnioki, kiełbasy, a także przejechać się na koniu. Dochód z cegiełek oraz innych stoisk przeznaczony jest na działalność Caritas naszej parafii, a przede wszystkim na Wakacje z Bogiem.
Kolejny wspaniały festyn…. Serdeczne podziękowania dla sponsorów oraz organizatorów! Już za rok X Majówka- wtedy będzie się działo ;)

ZDJĘCIA W GALERII strony LSO!!