Odpust Świętej Rodziny

Dziś (30.12.2018) w naszej wspólnocie przeżywaliśmy odpust ku czci Świętej Rodziny. O godzinie 10:30 odprawiona została uroczysta suma odpustowa, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. prałat prof. Jerzy Kostorz, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Opolu, wykładowca na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, duszpasterz sportu. Współcelebrowali Eucharystię nasz ks. proboszcz Joachim Bomba, o. Lucjan Franek OFM, proboszcz parafii NSPJ w Zawadzkiem oraz ks. prałat Hubert Janowski, emeryt zamieszkały obecnie w Staniszczach Wielkich.

Ks. Jerzy w głoszonym słowie mówił, w czym tkwi istota Bożego Narodzenia i pokazał wyjątkowość Świętej Rodziny. Zachęcał także, y nasze życie rodzinne przepełnione było miłością, wiarą, pokojem i nadzieją, a także wskazał na konkretne możliwości czynienia życia na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu.

Dziękujemy ks. Jerzemu, o. Lucjanowi i ks. Hubertowi za ich obecność, a także dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wspaniałej oprawy dzisiejszej uroczystości, w sposób szczególny naszej orkiestrze, LSO i GDM. Święta Rodzino z Nazaretu, ochraniaj nas!

Święto Groty – Narodzenia NMP

W niedzielę (09.09.2018) w naszej wspólnocie przeżywaliśmy uroczyście Święto Narodzenia NMP. Uroczysty obchód związany jest z grotą Lourdzką ustawioną przy naszym kościele jako wotum wdzięczności w roku 1951.

Sumie przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. prałat Rudolf Halemba, emerytowany proboszcz parafii Trójcy Świętej w Wieszowie, w latach 1970-74 wikariusz naszej parafii. Mszę współcelebrowali ks. proboszcz Joachim Bomba oraz o. Wiktor Lata OFM, wikariusz parafii NSPJ w Zawadzkiem.

Oprawę muzyczną zapewnił organista p. Krzysztof oraz Parafialna Orkiestra Dęta, a liturgiczną grono LSO i GDM. Bóg zapłać wszystkim przybyłym na tę wspaniałą uroczystość.

***

Pamiętajmy, że do Maryi, Pełnej Łaski, możemy, jak do naszej Matki, uciekać się w każdej potrzebie, a Ona nie zostawi nas samych, pocieszy nas i wstawi się za nas u swojego Syna.

GALERIA ZDJĘĆ (kliknij w zdjęcie)

100-lecie erygowania parafii – zaproszenie

Już w tą niedzielę, 1.10.2017 zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną o godzinie 10:30 z okazji 100-lecia erygowania naszej parafii!!!
Mszy przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ordynariusz diecezji opolskiej ks. bp. Andrzej Czaja.

Zapraszamy wszystkich parafian obu zawadczańskich parafii oraz gości, aby wspólnie dziękować za dar własnej parafii, za dar świątyni, w której nasi przodkowie, a teraz my możemy oddawać chwałę Bogu.

Zdjęcie użytkownika Parafia św. Rodziny w Zawadzkiem.

Święto Groty – Narodzenia NMP (10.09.2017)

Zdjęcie użytkownika Parafia św. Rodziny w Zawadzkiem.W niedzielę 10.09.2017 roku w naszej wspólnocie obchodziliśmy ważną uroczystość – Narodzenia NMP, zwaną potocznie Świętem Groty. Związana jest ona z wybudowaną przed naszym kościołem grotą – wotum za uratowanie życia ks. proboszcza Alfonsa Müllera i mieszkańców w ciężkim okresie od stycznia 1945 r. Tego dnia odprawiona została uroczysta suma, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Ginter Żmuda, ekonom diecezji opolskiej. Koncelebrowali Eucharystię ks. proboszcz Joachim Bomba oraz ks. emeryt Piotr Lepszy. Uroczystość grą uświetniła nasza Parafialna Orkiestra Dęta. Ks. Ginter w swoim kazaniu przypomniał, co to znaczy być człowiekiem wiary, zaślubionym przez Maryję Bogu (całość kazania jak i uroczystości dostępna będzie na portalu YouTube). Na koniec podziękował także księdzu proboszczowi oraz całej wspólnocie parafialnej za trud i oddanie, z jakim dbają o świątynię, a szczególnie za zakończone dzień przed uroczystościami malowanie kościoła.
Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za udział w uroczystościach i już teraz zapraszamy na kolejne, 1.10.2017- mszę dziękczynną z okazji 100-lecia erygowania parafii św. Rodziny w Zawadzkiem!
Szczęść Boże!

Zdjęcia dostępne na naszym fanpage’u na Facebooku, proszę kliknąć w zdjęcie 🙂

Zdjęcie użytkownika Parafia św. Rodziny w Zawadzkiem.