Odpust Świętej Rodziny

Dziś (30.12.2018) w naszej wspólnocie przeżywaliśmy odpust ku czci Świętej Rodziny. O godzinie 10:30 odprawiona została uroczysta suma odpustowa, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. prałat prof. Jerzy Kostorz, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Opolu, wykładowca na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, duszpasterz sportu. Współcelebrowali Eucharystię nasz ks. proboszcz Joachim Bomba, o. Lucjan Franek OFM, proboszcz parafii NSPJ w Zawadzkiem oraz ks. prałat Hubert Janowski, emeryt zamieszkały obecnie w Staniszczach Wielkich.

Ks. Jerzy w głoszonym słowie mówił, w czym tkwi istota Bożego Narodzenia i pokazał wyjątkowość Świętej Rodziny. Zachęcał także, y nasze życie rodzinne przepełnione było miłością, wiarą, pokojem i nadzieją, a także wskazał na konkretne możliwości czynienia życia na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu.

Dziękujemy ks. Jerzemu, o. Lucjanowi i ks. Hubertowi za ich obecność, a także dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wspaniałej oprawy dzisiejszej uroczystości, w sposób szczególny naszej orkiestrze, LSO i GDM. Święta Rodzino z Nazaretu, ochraniaj nas!

Święto Groty – Narodzenia NMP

W niedzielę (09.09.2018) w naszej wspólnocie przeżywaliśmy uroczyście Święto Narodzenia NMP. Uroczysty obchód związany jest z grotą Lourdzką ustawioną przy naszym kościele jako wotum wdzięczności w roku 1951.

Sumie przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. prałat Rudolf Halemba, emerytowany proboszcz parafii Trójcy Świętej w Wieszowie, w latach 1970-74 wikariusz naszej parafii. Mszę współcelebrowali ks. proboszcz Joachim Bomba oraz o. Wiktor Lata OFM, wikariusz parafii NSPJ w Zawadzkiem.

Oprawę muzyczną zapewnił organista p. Krzysztof oraz Parafialna Orkiestra Dęta, a liturgiczną grono LSO i GDM. Bóg zapłać wszystkim przybyłym na tę wspaniałą uroczystość.

***

Pamiętajmy, że do Maryi, Pełnej Łaski, możemy, jak do naszej Matki, uciekać się w każdej potrzebie, a Ona nie zostawi nas samych, pocieszy nas i wstawi się za nas u swojego Syna.

GALERIA ZDJĘĆ (kliknij w zdjęcie)