Nowy krzyż misyjny

Jak pewnie wielu zauważyło w ostatni czasie dokonała się mała zmiana aranżacyjna terenu wokół naszego kościoła. ⛪️Jednym z elementów, który uległ zmianie jest krzyż misyjny i teren wokół niego.

✝️Poprzedni – drewniany – ustawiono tu w 1989 r. Nowy krzyż, ustawiony i poświęcony na zakończenie odnowienia misji św. w środę 27.11, jest stalowy, co pięknie wpisuje się w tradycje hutnicze naszej miejscowości. 😇
Teraz to miejsce modlitwy i pamięci nabrało nowego blasku.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego dzieła!🙏

Uroczystość Wszystkich Świętych – 1.11.2019 r.

Dziś o godz. 14:30 wierni obu parafii Zawadzkiego zgromadzili się na miejscowym cmentarzu, by wspólnie modlić się za zmarłych. Modlitwę prowadzili duszpasterze naszych parafii, ojcowie franciszkanie i pochodzący z naszych parafii. Słowo Boże na zakończenie wygłosił w tym roku o. Waldemar Polczyk OFM.
Módlmy się za naszych zmarłych nie tylko dziś, ale i każdego dnia! 😇 🙏

Ś.p. br. Paweł Siennicki FSC (1961-2019)

✝️Z przykrością informujemy, że 26.09.2019 r. odszedł do Pana br. Paweł Siennicki FSC. 🕯🕯🕯
Urodził się w 1961 r., do Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich wstąpił w 1982 r., a śluby wieczyste złożył w roku 1989. W Zgromadzeniu pełnił różne funkcje, był m.in. katechetą, wychowawcą i opiekunem. Przez ostatnie lata pracował w Domu Pomocy Społecznej w Zawadzkiem. Od kilku lat zmagał się z chorobą.
Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 30.09.2019 r. na cmentarzu św. Rocha w Częstochowie; początek o godz. 12.
🙏Powierzajmy dobremu Bogu duszę ś.p. brata Pawła – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Pielgrzymka LSO na Górę św. Anny – zajęliśmy 3. miejsce/ 400 parafii naszej diecezji!!!

W dniach 27-28.08.2019 na Górze św. Anny odbywała się, już tradycyjnie, Diecezjalna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza. Nie mogło na niej zabraknąć także przedstawicieli LSO naszej parafii, których w tym roku było aż 17. Rozpoczęli oni pielgrzymowanie już dzień wcześniej, tj. w poniedziałek 26.08, a spowodowane było to dniem skupienia dla ceremoniarzy i przygotowaniami do wtorkowej premiery teatralnej. Stało się już małym zwyczajem, że nasi ministranci i ministrantki przygotowują spektakl sceniczny obrazujący postać – patrona pielgrzymki. W tym roku był nim św. Jan Paweł II, a hasłem przewodnim: „Totus Tuus”. Taki też tytuł otrzymała autorska sztuka, o której więcej w osobnym poście (wraz ze zdjęciami). 🎭
W trakcie trwania pielgrzymki prócz modlitwy i spotkań formacyjnych odbywały się liczne konkursy i zawody sportowe, w których braliśmy udział uzyskując wysokie wyniki. I tak w tenisie stołowym w kategorii lektorów młodszych 1. miejsce otrzymał Adam, a w kategorii lektorów starszych na 1. miejscu uplasował się Rafał, a tuż za nim na miejscu 2. Przemysław. Dalej w darcie w kategorii ministrantów 2. miejsce uzyskała Zuzanna, a w warcabach w kategorii lektorów 3. miejsce zajął Dominik. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy! 💪🥇
Na zakończenie pielgrzymki, w czasie Mszy św. sprawowanej przez bpa Rudolfa Pierskałę, ustanowiono nowych ceremoniarzy, wśród których znaleźli się dwaj nasi ministranci – Dominik i Mikołaj. Gratulujemy im ukończenia kursu i życzymy wielu łask Bożych w pełnieniu posługi ceremoniarza w naszej wspólnocie. 🙏😇
Pragniemy także ogłosić, że w tym roku znaleźliśmy się, jak bywało to w ubiegłym czasie, w pierwszej dziesiątce najaktywniejszych ministrantów diecezji opolskiej i zajęliśmy‼️ 3. MIEJSCE, co jest naszą ogromną radością! 🏆

‼️Więcej aktualności znajdziesz na parafialnym profilu na Facebook’u: https://www.facebook.com/RodzinaZawadzkie ZAPRASZAMY!!!

Obchody Kalwaryjskie – WNMP Góra św. Anny

W dniach 15-18.08.2019 r. na Górze św. Anny będą trwały obchody kalwaryjskie ku czci Wniebowzięcia NMP. W tych obchodach uczestniczymy jako miasto (parafia Świętej Rodziny i parafia NSPJ). Zachęcamy do udziału szczególnie w piątek 16.08, kiedy to międzyparafialnie ruszymy na kalwaryjski szlak by rozważać Mękę naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Dla osób chętnych jest możliwość dotarcia na obchody autobusem.

Zachęcamy do licznego udziału w tym wydarzeniu, jest to bowiem nasza piękna tradycja!

43. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę

W poniedziałek 12.08.2019 r. z Opola wyrusza 43. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Jak co roku zachęcamy do udziału w pielgrzymce w ramach grupy 2 Fioletowa (dekanaty Zawadzkie i Dobrodzień). Zapisy w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio w grupie podczas pielgrzymki.

W środę 14.08.2019 r. pielgrzymka (strumienie opolski i kluczborski) dotrze na nocleg do Zawadzkiego. Na terenie naszej parafii nocować będą grupy: 2 pomarańczowo-czerwona (Nowe Osiedle) oraz 13 srebrna i 5 zielona (plac przed kościołem).  Prosimy w miarę możliwości przyjąć pod swój dach pielgrzymów. Nabożeństwo pielgrzymkowe w naszym kościele o godz. 20:00.

W czwartek 15.08.2019 r. rano pielgrzymka wyruszy w dalszą drogę, o godz. 8:30 na polanie koło Pietraszowa Msza św. z udziałem pielgrzymów. Z tego względu mogą nastąpić utrudnienia w ruchu (o godz. 6:00 wyruszą grupy nocujące w Zawadzkiem, natomiast ok. 7:00 przez miasto, od strony Żędowic, przejdą grupy strumienia głubczyckiego i raciborskiego).