Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

1W ubiegłą niedzielę (8.12.2013 r.) obchodziliśmy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu, jak wiadomo święto mają Marianki. Na uroczystej sumie o 1030 były więc obecne nasze Marianki. Czytały lekcje i zaśpiewały psalm. Po odczytaniu przez ks. proboszcza przeznaczonego na ten dzień listu do Grona Dzieci Maryi przyjęto dwie, nowe Marianki: Aleksandrę Jamrozik i Angelika Wręczycka. 13 innych przeżywało w tym dniu zmianę medalika. Potem do ołtarza Marianki przyniosły dary ofiarne: wino i wodę, bochenek chleba, kwiaty, medalik oraz świecę. Następnie razem z rodzicami poszły na ofiarę. Po Mszy Świętej Marianki, podobnie jak ministranci, miały w salce przygotowany poczęstunek.
Nad całym przebiegiem uroczystości czuwały niezastąpione animatorki:
Marta Bury, Weronika Janoszka i Marzena Rakowska.

zdjęcia na stronie LSO (link obok)

 

Copyright by Rzymsko - Katolicka Parafia pod wezwaniem Świętej Rodziny
Zaloguj się