Liturgia Wigilii Paschalnej 2017

W Wielką Sobotę celebrowana jest najpiękniejsza Liturgia Kościoła – Liturgia Wigilii Paschalnej. Składa się ona z Liturgii Światła, w trakcie której poświęca się ogień i paschał; Liturgii Słowa, w zasie której czytane są 3 czytania ze Starego Testamentu oraz Epistoła i Ewangelia z Nowego Testamentu. Kolejną część stanowi Liturgia Chrzcielna, podczas której poświęca się wodę chrzcielną oraz odnawia złożone na Chrzcie Świętym przyrzeczenia. Centralnym punktem jest Eucharystia. Liturgia nie kończy się procesją – ta odbywa się podczas porannej Mszy Rezurekcyjnej o godzinie 7:30. Liturgii przewodniczył ks. prob. Joachim Bomba, a współkoncelebrował ks. emeryt Piotr Lepszy.

ZDJĘCIA Z LITURGII DOSTĘPNE W GALERII NA FACEBOOKU (kliknij zdjęcie poniżej)

DSC02926

Copyright by Rzymsko - Katolicka Parafia pod wezwaniem Świętej Rodziny
Zaloguj się