Msza Krzyżma w opolskiej katedrze

W Wielki Czwartek 13.04.2017 jak co roku nasi ministranci uczestniczyli we Mszy Świętej Krzyżma sprawowanej w opolskiej katedrze przez biskupa ordynariusza Andrzeja Czaję oraz biskupów pomocniczych Pawła Stobrawę i Rudolfa Pierskałę. Podczas tej Liturgii poświęca się oleje: chorych i krzyżma. Jest to także Msza, na której gromadzą się kapłani, aby odnowić swoje przyrzeczenia złożone podczas święceń kapłańskich. To także pielgrzymka LSO – dlatego po Mszy odbyło się spotkanie ministrantów z biskupem Andrzejem, który podziękował za służbę i zachęcił do dobrego przeżycia rozpoczynającego się Triduum paschalnego. Następnie 105 ministrantów i ministrantek z naszej diecezji otrzymało dyplomy za służbę. Z naszej parafii otrzymali taki dyplom w tym roku Maksymilian Polis i Adam Lewandowski (którzy służą w naszej parafii 9 lat). Gratulujemy i życzymy dalszej owocnej służby!

ZDJĘCIA ZE MSZY KRZYŻMA W GALERII NA FACEBOOKU (kliknij obrazek poniżej!!!)katedra 2017