Exemple de invitatii botez

PE dumneavoastra va voi cunoaste in aceeasi Zi, la orele 18, cand va invit la petrecerea care va avea loc la Club Terasa Berca (Langa Stadion). PARINTI:……………. Distinsa si Frumoasa Doamna si Stimate domn, sunt bebe…, cel mai scump si mai Frumos, cel mai Dulce si gustos, cel mai mic si armonios Membru al Familiei: Ana-Maria si Ion DUDAU, si Impreuna cu simpaticii Mei Nasi: Dana si Victor traistaru va asteptam sa Rope la ceremonialul Magic, cand voi Primi Taina botezului, la Biserica SF. Iulian David va invitam la primul eveniment DIN viata fiului nostru care va avea loc la Biserica SF. va asteptam cu glisser! Desi cel mai probabil eu nu voi putea Veni, deoarece sunt alintat, mofturos si somnoros, parintii Mei DAU o Petrecere la Restaurantul „la Pergola” (dans FATA Autogarii Filaret) incepand cu ora 14. Cu Mandrie Impreuna cu dumneavoastra Noi Angelica si Dragos Chirila si nasii Claudia si Mihai Oprisanescu vom ciocni paharele la restaurantul Binar incepand cu ora 13. Iar la orele………………………, la……………………. NASA va fi matusica MEA Draga: Ina Poianski. Va Stam la dispozitie si va ajutam sa faceti Alegerea potrivita! Locatie 2: Restaurantul……………. Dumnezeu………………………….

Fiecare parinte va STI sa gaseasca numeroase Alte motive in functie de care trebuie sa se ghideze atunci cand va achizitiona invitatiile pentru Botez ALE bebelusului Abia venit PE lume, iar primul lucru la care trebuie sa se gandeasca este magazinul. Va asteptam cu Drag! Noua Luni am asteptat si in sfarsit s-a intamplat: S-a nascut un Ingeras, Frumusel si dragalas. Unul este foarte bine, doi este MINUNAT! Va invitam sa fiti alaturi de FIII/Ficele nostri/noastre cand vor Primi Taina Santa a botezului la Biserica. PE dumneavoastra va voi cunoaste in aceeasi Zi, la orele 14:00, cand Impreuna cu parintii Mei: Mihaela si Lucian POSTELNICU va invitam la petrecerea MEA care va avea loc à Bucuresti, la Club Select DIN Dorobanti. IAR apoi vom Sarbatori minunatul eveniment la restaurantul………………. Micuta sunt si va pot spune, sunt Nou Venita-acum pe lume, nu pot vorbi ca sunt prea mica, Dar prin al meu Tatic si-a MEA Mamica Ioan si Laura eu va invit PE dumneavoastra sa Veniti la Masa Noastra (20 ianuarie 2007, restaurant Moldova – Sala Mare , Ora 20:00) si sa petrecem Impreuna in Cantec, JOC si voie Buna, de-o fi ca sa va multumesc, o FAC cand Mare am sa cresc. Urmand cuvintele Mantuitorului: „de nu se va Naste cineva DIN APA si DIN duh, nu va putea sa intre in Imparatia lui Dumnezeu” parutu-ni-s-a noua cuviincios ca micutul Andrei Alexandru nascut in ziua intai a lunii aprilie 2006, sa fie renascut prin Taina Sfantului Botez dans ziua a 28-a, un lunii mai, DIN anul 2006. Intr-o zi binecuvantata de Dumnezeu – 2 Decembrie 2006 – II invit PE toti CEI care vor sa Vada un bebe facand Baita si primind botezul Domnului la Biserica SF. Biserica…………………….

Magazinul en ligne Mandiva ar putea fi raspunsul! Si de vreti sa II cunoasteti Semnati in Cartea de oaspeti; La Botez va invitam, Cu totii sa-i admiram.

This entry was posted in Bez kategorii by Admin.Bookmark the permalink.
Copyright by Rzymsko - Katolicka Parafia pod wezwaniem Świętej Rodziny
Zaloguj się