70. lat groty lourdzkiej

W niedzielę 5 września świętowaliśmy Uroczystość Narodzenia NMP. Była to okazja do celebracji jubileuszu 70-lecia budowy groty lourdzkiej (której historię zaprezentujemy w kolejnym poście). Mszy św. o godz. 10:30 przewodniczył o. Remigiusz Gruca OFM, magister nowicjatu. Koncelebrowali o. Witalis Stania OFM z parafii NSPJ w Zawadzkiem oraz misjonarz pochodzący z naszej parafii ks. Robert Ploch. Po uroczystej sumie odbyła się procesja do naszej groty, gdzie odmówiono litanię oraz odśpiewano hymn Te Deum laudamus – Ciebie Boże wielbimy. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia tej uroczystości – osobom, które udekorowały grotę, kościół i plac kościelny, ministrantom, mariankom, orkiestrze dętej!Bóg zapłać!

Copyright by Rzymsko - Katolicka Parafia pod wezwaniem Świętej Rodziny
Zaloguj się