Boże Ciało 2021

Dziś (3.06.2021 r.) w Kościele przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwaną potocznie Bożym Ciałem. Tego dnia tradycyjnie organizuje się procesje eucharystyczne do czterech ołtarzy. 😇W tym roku, podobnie jak to miało miejsce rok temu, procesja odbyła się tylko wokół kościoła. Czterokrotnie obeszliśmy naszą świątynię, a ołtarz znajdował się w naszej grocie. ⛪️Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznych obchodów – tym, którzy uprzątnęli i udekorowali nasz plac, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Gronu Dzieci Maryi, naszej orkiestrze, organiście, dzieciom sypiącym kwiatki. 🙏🌺🌸W sposób szczególny dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w procesji – za waszą obecność, modlitwę oraz zrozumienie i zastosowanie się do panujących obostrzeń. 🙏😇Liczymy, że za rok wyruszymy, jak to bywało dawniej, na procesję ulicami naszego miasta. 🏢🏘

👇📸Poniżej kilka kadrów z dzisiejszej procesji autorstwa Dominika. Więcej na profilu parafii na Facebook’u.

Copyright by Rzymsko - Katolicka Parafia pod wezwaniem Świętej Rodziny
Zaloguj się