Obchody kalwaryjskie 2020

⛪️

Dziś (14.08) pielgrzymi z obu zawadczańskich rozpoczęli tegoroczne Obchody Kalwaryjskie ku czci Wniebowzięcia NMP na Górze św. Anny (Annabergu). Dziś, zgodnie z tradycją, miały miejsce obchody prywatne. Rozpoczęło je powitanie o godz. 9 na Rajskim Placu, po którym wierni oddali cześć św. Annie Samotrzeciej w annogórskiej bazylice. Następnie w kaplicy MB Fatimskiej została odprawiona Msza św., po której pielgrzymi ruszyli na dróżki kalwaryjskie, by rozważać tajemnice Drogi Krzyżowej Pana Jezusa. Całodzienny marsz z modlitwą i śpiewem na ustach zakończył się w kościele Krzyża św. ok. godz. 15. Wzięło w niej udział ok. 50 pielgrzymów pod przewodem duszpasterzy: ks. proboszcza Joachima Bomby, o. proboszcza Lucjana Franka OFM oraz o. dra Błażeja Kurowskiego OFM. Uczestniczyła też orkiestra dęta, która swoją grą ubogaciła obchód.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział i przedłużać dalej tą piękną tradycję sięgająca już 1904 r. Zapraszamy do udziału w dalszych dniach Obchodów (włączamy się już w nurt ogólny) i zapraszamy za rok!

Prezentujemy kilka migawek z dzisiejszego pielgrzymowania (więcej na stronie parafii na Facebooku) autorstwa Sary, której serdecznie dziękujemy!

Copyright by Rzymsko - Katolicka Parafia pod wezwaniem Świętej Rodziny
Zaloguj się