Pielgrzymka LSO na Górę św. Anny – zajęliśmy 3. miejsce/ 400 parafii naszej diecezji!!!

W dniach 27-28.08.2019 na Górze św. Anny odbywała się, już tradycyjnie, Diecezjalna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza. Nie mogło na niej zabraknąć także przedstawicieli LSO naszej parafii, których w tym roku było aż 17. Rozpoczęli oni pielgrzymowanie już dzień wcześniej, tj. w poniedziałek 26.08, a spowodowane było to dniem skupienia dla ceremoniarzy i przygotowaniami do wtorkowej premiery teatralnej. Stało się już małym zwyczajem, że nasi ministranci i ministrantki przygotowują spektakl sceniczny obrazujący postać – patrona pielgrzymki. W tym roku był nim św. Jan Paweł II, a hasłem przewodnim: „Totus Tuus”. Taki też tytuł otrzymała autorska sztuka, o której więcej w osobnym poście (wraz ze zdjęciami). 🎭
W trakcie trwania pielgrzymki prócz modlitwy i spotkań formacyjnych odbywały się liczne konkursy i zawody sportowe, w których braliśmy udział uzyskując wysokie wyniki. I tak w tenisie stołowym w kategorii lektorów młodszych 1. miejsce otrzymał Adam, a w kategorii lektorów starszych na 1. miejscu uplasował się Rafał, a tuż za nim na miejscu 2. Przemysław. Dalej w darcie w kategorii ministrantów 2. miejsce uzyskała Zuzanna, a w warcabach w kategorii lektorów 3. miejsce zajął Dominik. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy! 💪🥇
Na zakończenie pielgrzymki, w czasie Mszy św. sprawowanej przez bpa Rudolfa Pierskałę, ustanowiono nowych ceremoniarzy, wśród których znaleźli się dwaj nasi ministranci – Dominik i Mikołaj. Gratulujemy im ukończenia kursu i życzymy wielu łask Bożych w pełnieniu posługi ceremoniarza w naszej wspólnocie. 🙏😇
Pragniemy także ogłosić, że w tym roku znaleźliśmy się, jak bywało to w ubiegłym czasie, w pierwszej dziesiątce najaktywniejszych ministrantów diecezji opolskiej i zajęliśmy‼️ 3. MIEJSCE, co jest naszą ogromną radością! 🏆

‼️Więcej aktualności znajdziesz na parafialnym profilu na Facebook’u: https://www.facebook.com/RodzinaZawadzkie ZAPRASZAMY!!!

Copyright by Rzymsko - Katolicka Parafia pod wezwaniem Świętej Rodziny
Zaloguj się