Uroczystość św. Anny, głównej patronki diecezji opolskiej

Dziś 26.07 – w naszej diecezji obchodzimy Uroczystość ku czci św. Anny, głównej patronki diecezji opolskiej. 🙏
Kult św. Anny jest na Śląsku bardzo rozwinięty. Świadczą o tym liczne miejsca kultu, z najważniejszymi na Górze św. Anny (Annaberg), w Oleśnie i Opolu-Czarnowąsach. Także i pod naszym kościołem znajduje się kaplica ku jej czci, postawiona tu w 2005 r. przez wdzięcznych parafian. Figura znajdująca się wewnątrz jej przez wiele lat ustawiona była w prezbiterium naszej świątyni. ⛪️
Z racji uroczystości na terenie diecezji opolskiej nie obowiązuje dziś wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
„Niech się co chce ze mną dzieje, w tobie święta Anno mam nadzieję” 😇
Copyright by Rzymsko - Katolicka Parafia pod wezwaniem Świętej Rodziny
Zaloguj się