Odpust Świętej Rodziny

Dziś (30.12.2018) w naszej wspólnocie przeżywaliśmy odpust ku czci Świętej Rodziny. O godzinie 10:30 odprawiona została uroczysta suma odpustowa, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. prałat prof. Jerzy Kostorz, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Opolu, wykładowca na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, duszpasterz sportu. Współcelebrowali Eucharystię nasz ks. proboszcz Joachim Bomba, o. Lucjan Franek OFM, proboszcz parafii NSPJ w Zawadzkiem oraz ks. prałat Hubert Janowski, emeryt zamieszkały obecnie w Staniszczach Wielkich.

Ks. Jerzy w głoszonym słowie mówił, w czym tkwi istota Bożego Narodzenia i pokazał wyjątkowość Świętej Rodziny. Zachęcał także, y nasze życie rodzinne przepełnione było miłością, wiarą, pokojem i nadzieją, a także wskazał na konkretne możliwości czynienia życia na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu.

Dziękujemy ks. Jerzemu, o. Lucjanowi i ks. Hubertowi za ich obecność, a także dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wspaniałej oprawy dzisiejszej uroczystości, w sposób szczególny naszej orkiestrze, LSO i GDM. Święta Rodzino z Nazaretu, ochraniaj nas!