Święto Groty – Narodzenia NMP

W niedzielę (09.09.2018) w naszej wspólnocie przeżywaliśmy uroczyście Święto Narodzenia NMP. Uroczysty obchód związany jest z grotą Lourdzką ustawioną przy naszym kościele jako wotum wdzięczności w roku 1951.

Sumie przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. prałat Rudolf Halemba, emerytowany proboszcz parafii Trójcy Świętej w Wieszowie, w latach 1970-74 wikariusz naszej parafii. Mszę współcelebrowali ks. proboszcz Joachim Bomba oraz o. Wiktor Lata OFM, wikariusz parafii NSPJ w Zawadzkiem.

Oprawę muzyczną zapewnił organista p. Krzysztof oraz Parafialna Orkiestra Dęta, a liturgiczną grono LSO i GDM. Bóg zapłać wszystkim przybyłym na tę wspaniałą uroczystość.

***

Pamiętajmy, że do Maryi, Pełnej Łaski, możemy, jak do naszej Matki, uciekać się w każdej potrzebie, a Ona nie zostawi nas samych, pocieszy nas i wstawi się za nas u swojego Syna.

GALERIA ZDJĘĆ (kliknij w zdjęcie)