Święto Groty – Narodzenia NMP (10.09.2017)

Zdjęcie użytkownika Parafia św. Rodziny w Zawadzkiem.W niedzielę 10.09.2017 roku w naszej wspólnocie obchodziliśmy ważną uroczystość – Narodzenia NMP, zwaną potocznie Świętem Groty. Związana jest ona z wybudowaną przed naszym kościołem grotą – wotum za uratowanie życia ks. proboszcza Alfonsa Müllera i mieszkańców w ciężkim okresie od stycznia 1945 r. Tego dnia odprawiona została uroczysta suma, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Ginter Żmuda, ekonom diecezji opolskiej. Koncelebrowali Eucharystię ks. proboszcz Joachim Bomba oraz ks. emeryt Piotr Lepszy. Uroczystość grą uświetniła nasza Parafialna Orkiestra Dęta. Ks. Ginter w swoim kazaniu przypomniał, co to znaczy być człowiekiem wiary, zaślubionym przez Maryję Bogu (całość kazania jak i uroczystości dostępna będzie na portalu YouTube). Na koniec podziękował także księdzu proboszczowi oraz całej wspólnocie parafialnej za trud i oddanie, z jakim dbają o świątynię, a szczególnie za zakończone dzień przed uroczystościami malowanie kościoła.
Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za udział w uroczystościach i już teraz zapraszamy na kolejne, 1.10.2017- mszę dziękczynną z okazji 100-lecia erygowania parafii św. Rodziny w Zawadzkiem!
Szczęść Boże!

Zdjęcia dostępne na naszym fanpage’u na Facebooku, proszę kliknąć w zdjęcie :)

Zdjęcie użytkownika Parafia św. Rodziny w Zawadzkiem.