41. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę (2 fioletowa)

W poniedziałek 14.08 o godzinie 8:30 spod kościoła św. Jacka w Opolu-Koloni Gosławickiej wyruszył strumień opolski 41. Opolskiej Pieszej Pielgrzymi na Jasną Górę. Wśród grup znalazła się także „2 fioletowa” zrzeszająca pielgrzymów z dekanatu Zawadzkie i Dobrodzień. W tym roku pątnicy pielgrzymowali pod hasłem: „Z Maryją idziemy głosić Ewangelię Miłosierdzia”. Na trasie towarzyszył pielgrzymom krzyż ofiarowany przez biskupa Czaję młodzieży oraz figura MB Fatimskiej (w naszej grupie owe symbole pielgrzymowały na odcinku Kamień Śląski-Pozowice). Pielgrzymi w sześć dni pokonali ok. 150 km, nawiedzając po drodze lokalne sanktuaria w Kamieniu Śląskim i na Górze św. Anny. W środę pielgrzymi nocowali w Zawadzkiem. W naszej grupie pielgrzymowało ok. 110 pątników, przewodził jej o. Waldemar Polczyk OFM z parafii NSPJ w Zawadzkiem, a wspomagał go kl. Kamil Żyłka z parafii św. Rodziny w Zawadzkiem. Najmłodszy pielgrzym miał niespełna 3 miesiące, a najstarszy 66 lat. Czas rekolekcji w drodze to na pewno czas radości, doświadczenia wspólnoty, Kościoła pielgrzymującego. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom, pątnikom oraz pielgrzymom duchowym. Zapraszamy już za rok, niechby nas było więcej, by wnieść nową radość i nowy entuzjazm.

ZDJĘCIA Z PIELGRZYMKI na profilu Facebook’owym —> Kliknij w obraz poniżej

Zdjęcie użytkownika Parafia św. Rodziny w Zawadzkiem.
Copyright by Rzymsko - Katolicka Parafia pod wezwaniem Świętej Rodziny
Zaloguj się