Marzec

I Niedziela Wielkiego Postu  – 2020/03/01

08:00 W intencji Parafian.

10:30 za ++ rodziców Zofię i Huberta Zielonka, Annę i Piotra Nowak, dziadków z obu stron.

15:15 Gorzkie Żale – kazanie pasyjne.

16:00 Za ++ wnuka Dawida Laskiewicz, bratanka Marcina, Marcelinę Mandok.

Poniedziałek-  2020/03/02

08:00 Za ++ brata Józefa, bratową Joannę, pokr.

Wtorek – 2020/03/03

18:00 Za ++ ojca Wilhelma Lajszwic, matkę Różę, dziadków z obu stron, Anielę i Józefa Nowosielskich, pokr.

Środa – 2020/03/04 – Św. Kazimierza

18:00 Za ++ żonę i matkę Reginę Kotala (7 r.), rodziców Franciszka i Wandę Kotala, teściów Grzegorza i Marię Borgacz, szwagra Józefa Bahyrycz, wujka Jerzego Borgacz.

Czwartek – 2020/03/05

18:00 Za ++ ojca Jana Ludwig ( z okazji urodzin), matkę Paulinę, ich rodziców i rodzeństwo, brata Helmuta, jego żonę Helenę, dusze w czyśćcu cierpiące – Godzina Św.

I Piątek – 2020/03/06

16:45: Spowiedź.

17:15 Droga Krzyżowa.

18:00 Msza szkolna  Do Najświętszego Serca Pana Jezusa jako przebłaganie za grzechy ludzkości z  prośbą o miłość i pokój na świecie ( ofiaruje róża różańcowa pani Małgorzaty Suleckiej).

I Sobota – 2020/03/07

17:15 Spowiedź.

18:00 Do Niepokalanego Serca Maryi z prośbą o nawrócenie grzeszników i o pokój na świecie ( ofiaruje róża różańcowa pani Małgorzaty Suleckiej) .

II Niedziela Wielkiego Postu – 2020/03/08

08:00 W intencji Parafian szczególnie wszystkich kobiet.

10:30 Za ++ rodziców Bartylak, teściów Sojka, dusze w czyśćcu cierpiące.

15:15 Gorzkie Żale – kazanie pasyjne.

16:00 Za ++ Wiktora Skorzyckiego, pokr. Skorzycki, Żyłka, Damas, Maniurka.

Poniedziałek-  2020/03/09

08:00 Za ++ rodziców Martę i Pawła, męża Erenfryda Michalskiego, teściów i dziadków, dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek – 2020/03/10

18:00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Rudolfa Stach (w 60 urodziny).

Środa – 2020/03/11

18:00Za ++ matkę Florenrynę (37 r.), ojca Wioktora, siostrę Marię, brata Erwina, bratową Barbarę, dziadków z obu stron, pokr. Kusz, Ludwig.

Czwartek – 2020/03/12

18:00 Msza  szkolna Za ++ brata Erwina (2 r.), jego żonę Barbarę, siostrę Marię, rodziców, dziadków z obu stron, pokr.

Piątek – 2020/03/13

17:15 Droga Krzyżowa.

18:00 Przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej o wytrwanie w modlitwie za dzieci w intencji róży różańcowej Sabiny.

Sobota – 2020/03/14

08:00 Za + Zbigniewa Garmulewicz (30 dzień).

17:30 Spowiedź

18:00 Za + Gintra Feluks (20 r.), rodziców z obu stron, brata Józefa, siostrę Łucję, pokr. Feluks, Bernard , Kostoń, dusze w czyśćcu cierpiące.

III Niedziela Wielkiego Postu – 2020/03/15

08:00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Jerzego Zyzik (w 80 urodziny) oraz o zdrowie w rodzinie.

10:30 W intencji Parafian.

15:15 Gorzkie Żale – kazanie pasyjne.

16:00 O opiekę Anioła Stróża w intencji dzieci chrzczonych i rocznych (Paulina Bryś, Borys Cebula).

Poniedziałek-  2020/03/16

08:00 Za ++ ojców Józefa Dietrich, Józefa Skornia, pokr. z obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek – 2020/03/17

18:00Za ++ Mieczysława Antochów, pokr. Ornatowskich i Antochów .

Środa – 2020/03/18

18:00 Za ++ rodziców Marię i Jana Ziaja, ich syna Antoniego, jego żonę, córkę, pokr.

Czwartek – 2020/03/19 – Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP

18:00Za + Zdzisława Majewskiego (1 r.).

Piątek – 2020/03/20

18:00 Za ++ męża Józefa Szostok (4 r.), rodziców Pawła i Albinę Małek, brata Bernarda, bratową Annę, brata Emila, bratowe Ingę i Łucję, Jana i Annę Szostok, szwagierkę Marię, siostrę Marię i jej męża Herberta Tyraza, dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota – 2020/03/21

17:30 Spowiedź.

18:00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Mariusza (w 50 urodziny).

IV Niedziela Wielkiego Postu „Laetare” – 2020/03/22

08:00 Za ++ rodziców Różę i Edmunda Chwiralla, siostry Ewelinę i Elżbietę, męża Engelberta, pokr. Chwiralla, Labus, Gallus, Trey.

10:30 Za ++ rodziców Stanisławę i Józefa Karkos, pokr.

15:15 Gorzkie Żale – kazanie pasyjne.

16:00 Za ++ męża Franciszka Kołodziej (15 r.), rodziców Marie i Stefana Przydacz, teścia Pawła Kołodziej, szwagrów Teodora Kołodziej i Johana Zientek, pokr. kołodziej, Zientek, dusze w czyśćcu cierpiące.

Poniedziałek-  2020/03/23

17:25 Różaniec – spowiedź.

18:00 Przez wstawiennictwo Św. Pio w intencji czcicieli.

Wtorek – 2020/0/24

18:00 Za ++ męża Erwina Kałuża (3 r.) wnuka Maksymiliana, braci Henryka i Jana, siostrzeńca Joachima, rodziców Joannę i Wiktora, Józefa, Mart®, Piotra, babcię Marię.

Środa – 2020/03/25 – Uroczystość Zwiastowania  Pańskiego

18:00 Za ++ Ernesta Ochman (21 r.), matkę Józefę, pokr.

Czwartek – 2020/03/26

18:00 Za ++ rodziców Marię i Józefa Bomba, pokr.

Piątek – 2020/03/27

17:00 Przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji SM Antoniny (w dniu urodzin)

Sobota – 2020/03/28

18:00 Za + męża Norberta (24 r.).

V Niedziela Wielkiego Postu – 2020/03/29

08:00 Za ++ syna Patryka Siemiątkowskiego (7 r.), matkę Jadwigę, dziadków z obu stron.

10:30 W intencji Parafian.

16:00 Za ++ rodziców Marię i Edwarda Gałuszka, brata Rajmunda, teścia Engelberta, pokr. Gałuszka, Labus.

Poniedziałek-  2020/03/30

08:00 Za ++ męża Antoniego Gola, rodziców Jana i Franciszkę Jańta, teściów Franciszka i Joannę Golla, brata Karola, Waltburgę i Kazimierza Krzan, pokr., dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek – 2020/03/31

18:00 Za ++ matkę Krystynę Piguła (z okazji urodzin), ojca Józefa, dziadków z obu stron, pokr. Duda, Damas, Dworaczek, Labus.

Luty

I Sobota – 2020/02/01

17:15 Spowiedź.

18:00 Do Niepokalanego Serca Maryi z prośbą o nawrócenie grzeszników i pokój na świecie (ofiaruje róża różańcowa pani Lucyny Lachcik).

Niedziela – 2020/02/02 – Święto Ofiarowania Pańskiego

08:00 Za + męża Jana Ibrom, pokr. z obu stron.

10:30 W intencji Parafian.

15:30 Nieszpory.

16:00 Za + Irenę Piskorz (od rodziny Nowickich z Dębicy).

Poniedziałek-  2020/02/03

08:00 O Boże Błogosławieństwo w rodzinie i firmie.

Wtorek – 2020/02/04

18:00 Za ++ córkę Iwonę, męża Tadeusza, teściów Bronisławę i Wojciecha Lachcik.

Środa – 2020/02/05 – Św. Agaty

18:00 Za + Zdzisława Majewskiego oraz za ++ z ul. Nowe Osiedle 7 (od sąsiadów).

Czwartek – 2020/02/06 – Św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy

18:00 Za + Małgorzatę Gawlik (od cioci Wandy z mężem i dziećmi) – Godzina Św.

I Piątek – 2020/02/07

17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu – Spowiedź.

18:00 Msza szkolna Do Najświętszego Serca Pana Jezusa jako przebłaganie za grzechy ludzkości z prośbą o miłość i pokój na świecie (ofiaruje róża różańcowa pani Lucyny Lachcik).

Sobota – 2020/02/08

17:00 Spowiedź.

17:30 Nabożeństwo do Św. Rodziny

18:00 Za ++ rodziców Wincentego i Teresę kałuża, Franciszka i Gertrudę Dykta, brata Jerzego, siostrę Marię, siostrzeńca Rafała, szwagrów Leona i Waltra.

V Niedziela Zwykła  – 2020/02/09

08:00 Za ++ Ingę Bryś, matkę Elżbietę, córkę Anielę, Andrzeja Ebisch, pokr.

10:30 W intencji Parafian.

15:30 Nieszpory.

16:00 Za ++ rodziców Joannę i Tadeusza Marciniak, brata Radosława, pokr., dusze w czyśćcu cierpiące.

Poniedziałek-  2020/02/10 – Św. Scholastyki

08:00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w rodzinie Ochwat oraz o dary Ducha Św. dla dzieci.

Wtorek – 2020/02/11

09:00 W intencji chorych – spotkanie w salce.

18:00 Za + Marię Tyraza (30 dzień).

Środa – 2020/02/12

18:00 Za + matkę Marię Gemza (20 r.).

Czwartek – 2020/02/13

18:00 Za + Agnieszkę Mrugała (od sąsiadów z ul. Opolskiej 11).

Piątek – 2020/02/14 – Św. Cyryla i Metodego

18:00 Za ++ rodziców Marie i Alfreda Bednarek, teściów Helenę i Jana Wyrwich, szwagra Pawła, pokr., dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota – 2020/02/15

17:30 Spowiedź.

18:00 Do Bożej Opatrzności  i Matki Bożej Nieustannej Pomocy i z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą dalsze oraz dary Ducha Św. dla Sary Bartoszek (w 18 urodziny).

VI Niedziela Zwykła – 2020/02/16

08:00 Za ++ rodziców Klarę i Teodora Maron, Weronikę i Stanisława Gosztyła.

10:30 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla Elżbiety Strach (w 75 urodziny).

15:30 Nieszpory.

16:00 O opiekę Anioła Stróża dla dzieci chrzczonych i rocznych( Lena Krzemińska).

Poniedziałek-  2020/02/17

08:00 Za + Małgorzatę Gawlik (z okazji urodzin od dzieci, mamy i braci z rodzinami).

Wtorek – 2020/02/18

18:00 Za + Józefę Szyja (w dniu urodzin).

Środa – 2020/02/19

18:00 Za ++ syna Piotra Smieszkoł, męża Dietera, rodziców, siostrę Annę Janusz, brata Józefa, pokr. Smieszkoł, Dondela, Skwara.

Czwartek – 2020/02/20

18:00 Za ++ matkę Hildegardę Skornia (9 r.), ojca Józefa, siostrę Urszulę, jej męża Teodora, szwagra Eugeniusza Szyszka, dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek – 2020/02/21

18:00 Za + Józefa Gemza oraz za ++ z ul. Nowe Osiedle 7

Sobota – 2020/02/22 – święto Katedry Św. Piotra

08:00 Za + Małgorzatę Krawiec (30 dzień).

17:30 Spowiedź.

18:00 za ++ rodziców Agnieszkę i Antoniego Sklorz, dziadków Fonfara i Sklorz, Urszulę Sklorz, pokr.

VII Niedziela Zwykła – 2020/02/23

07:25 Różaniec- spowiedź.

08:00 Przez wstawiennictwo Św. Pio w intencji czcicieli.

10:30 Za ++ męża i ojca Gintra  Smieszkoł (3 r.), rodziców Wiktora i Florentynę, teściów Pawła i Marcelinę, brata, siostry, dusze w czyśćcu cierpiące.

15:30 Nieszpory.

16:00 W intencji Parafian.

Poniedziałek-  2020/02/24

08:00 Za ++ ojca Jana Bednorz (2 r.),pokr. Bednorz, Jeronimek, Szulc.

17:00 Nabożeństwo Eucharystyczne.

Wtorek – 2020/02/25

17:15 Nabożeństwo Eucharystyczne.

18:00 Za +Józefa Gemza (1 r.)

Środa Popielcowa – 2020/02/26

08:00 W intencji Parafian o owocne przeżycie „Wielkiego Postu”.

16:30 Za + męża Gerharda Guzy (4 r.).

18:00 Za ++ rodziców Kazimierę Michalak, Helenę i Henryka Ziółkowskich, siostrę Krystynę, szwagra Zenona Tyl, Józefa Skrucha, pokr.

Czwartek – 2020/02/27

18:00 Za ++ męża Jerzego Podsadni, rodziców i dziadków z obu stron, szwagra Jana Nos, kuzynkę Alinę,jej męża, córkę, zięcia i wnuka, dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek – 2020/02/28

17:15 Droga Krzyżowa.

18:00 Za ++ ojca Ewalda Tomala (14 r.), jego teściów Wilhelma i Martę, jego rodziców Wilhelma i Annę, pokr., dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota – 2020/02/29

17:30 Spowiedź.

18:00 Za ++ ojców Piotra Kryś, Jana Momot, pokr.

Styczeń

Środa – 2020/01/01 – Uroczystość  Bożej Rodzicielki

08:00 O Boże Błogosławieństwo dla Parafian w Nowym Roku.

10:30 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Gizeli (w 60 urodziny).

15:30 Nabożeństwo o pokój.

16:00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Jadwigi (w 80 urodziny).

Czwartek – 2020/01/02 – Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu

08:00 Za + Ewelinę Kandora (od rodziny Piechowiczów).

I Piątek – 2020/01/03

17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu .

18:00 Do Najświętszego Serca Pana Jezusa jako przebłaganie za grzechy ludzkości z prośbą o miłość i pokój na świecie (ofiaruje róża różańcowa pani Teresy Szostok).

Sobota – 2020/01/04 – Dzień Wieczystej Adoracji

12:00 – 13:00  Bractwo Różańcowe.

13:00 – 14:00  Rodzina Św. Franciszka i Rycerstwo Niepokalanej.

14:00 – 15:00 Kobiety.

15:00 – 16:00 Dzieci i młodzież.

17:00 – 17:45  Mężczyźni.

17:45 – Zakończenie adoracji.

16:00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Andrzeja Padus (w 60 urodziny).

18:00 Do Niepokalanego Serca Maryi z prośbą o nawrócenie grzeszników i o pokój na świecie (ofiaruje róża różańcowa pani Teresy Szostok).

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim  – 2020/01/05

08:00 Za ++ męża Krystiana Szubert (w 9 r.), dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30 Za ++ męża Hermana Heinze, rodziców, teściów, dziadków, zięcia Grzegorza, bratową, braci, pokr.

16:00 Za + Małgorzatę Gawlik (od koleżanek i kolegów z pracy).

17:00 Koncert kolęd.

Poniedziałek-  2020/01/06  – Uroczystość Objawienia Pańskiego  (Trzech Króli)

08:00 W intencji Parafian.

10:30 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji pracowników Technodrewu i ich rodzin .

15:30 Nieszpory świąteczne.

16:00 Za + Mariana Puda (od sąsiadów z ul. Nowe Osiedle 4).

Wtorek – 2020/01/07

08:00 Za ++ matkę Marię Bednorz (1 r.), pokr.Bednorz, Jeronimek, Szulc.

Środa – 2020/01/08

08:00 Za + Ewelinę Kandora (od rodziny Suchaniaków).

Czwartek – 2020/01/09

08:00 Za + Gabrielę Sławską (od sąsiadów N.0.)

Piątek – 2020/01/10

08:00 Za + Irenę Piskorz (od rodziny Bialuś z Debicy).

Sobota – 2020/01/11

18:00 Za ++ Dariusza Szwarc (1 r.), ojca Engelberta.

Niedziela Chrztu Pańskiego – 2020/01/12

08:00 Za + Rudolfa Borkowskiego (1 r.).

10:30 Za + Hildegardę Wykurz (od sąsiadów z ul. N.0. 4)

15:30 Nieszpory.

16:00 Za ++ rodziców Emila i Annę Młynek, Stanisława i Marię Palka, szwagrów Bogusława, Eugeniusza i Reinholda, Renatę Kapłan, Reginę Kotala, SM Hildeburgis, pokr. Młynek, Wycisło, Palka, Rudalski.

Poniedziałek-  2020/01/13

08:00 W intencji Parafian.

Wtorek – 2020/01/14

08:00 Za + Ewelinę Kandora (od chrzestnicy Wioletty)

Środa – 2020/01/15

08:00 Za ++ Pawła Lasończyk, rodziców Bertę i Konrada Puzik, Rufina i Annę Lasończyk, Andrzeja Geizler, brata, szwagrów, pokr.

Czwartek – 2020/01/16

08:00 Za + Małgorzatę Gawlik (od kolegów i koleżanek z pracy).

Piątek – 2020/01/17 – Św. Antoniego Opata

08:00 Za ++ matkę Jadwigę (15 r.), ojca Jana, męża Henryka, brata Ludwika, jego żonę Helenę, pokr. Cichoń, Buchwald, Mikoszek, Miguła.

Sobota – 2020/01/18

16:00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Renaty i Alfreda Szłapa (w 40 r. ślubu).

18:00 Za ++ wnuczkę Martynę Sierant (w dniu urodzin), męża Stanisława, siostrę Ritę, rodziców, teściów, dusze w czyśćcu cierpiące.

II Niedziela Zwykła  – 2020/01/19

08:00 Za + Jerzego Kaczmarczyka (od sąsiadów z ul. Opolska 13).

10:30 Za ++ brata Teodora, rodziców Marię i Ernesta Sikora, syna Piotra, męża Franciszka, teściów Helenę i Józefa Skornia, dziadków z obu stron, pokr. Skornia, Sikora, Czaja, Poloczek, dusze w czyśćcu cierpiące.

15:30 Nieszpory.

16:00 O opiekę Anioła Stróża w intencji dzieci chrzczonych i rocznych ( Paweł Thiel, Amelia Matusiak).

Poniedziałek-  2020/01/20

08:00 Za + Ewelinę Kandora (od koleżanek i kolegów z firmy Rudex z Częstochowy).

Wtorek – 2020/01/21 – Św. Agnieszki

08:00 Za + Irenę Piskorz (od rodziny Hołowieckich z Gębiczyny).

Środa – 2020/01/22

08:00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji SM Felicyty (z okazji urodzin).

Czwartek – 2020/01/23

17:25 – różaniec – spowiedź.

18:00 Przez wstawiennictwo Św. Pio w intencji czcicieli.

Piątek – 2020/01/24 – Św. Franciszka Salezego

08:00 Za + ks. Piotra Lepszy (z okazji urodzin).

Sobota – 2020/01/25 – Nawrócenie Św. Pawła Apostoła

18:00 Za ++ matkę Hildegardę Heimel (18 r.), ojca Jana, teścia Henryka Bartoszek, ciocię  Gertrudę  Ziaja, dziadków Pawła i Annę Heimel, Wiktora i Marię Bartoszek, kuzyna Pawła, pokr.

III Niedziela Zwykła – 2020/01/26

08:00 W intencji Parafian.

10:30 Za + Dorotę Kalus (od sąsiadów z ul. Nowe Osiedle 4).

15:30 Nieszpory.

16:00 Za ++ męża Teodora Strach, jego rodziców Katarzynę i Tomasza Strach, teściów Florentynę i Wiktora Smieszkoł, rodzeństwo, dziadków, pokr. z obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące.

Poniedziałek-  2020/01/27

08:00 Za + Berthę Opiela (od róży różańcowej).

Wtorek – 2020/01/28 – Św. Tomasza z Akwinu

18:00 Za + Małgorzatę Gawlik (od koleżanek i kolegów z pracy).

Środa – 2020/01/29

18:00 Za + Mariana Pudo (od pracowników ZSZ i ZSP w Zawadzkiem).

Czwartek – 2020/01/30

18:00 Za ++ siostrę Marię Kusz (z okazji urodzin), brata Erwina, bratową Barbarę, rodziców Florentynę i Wiktora, dziadków z obu stron, pokr. Kusz, Ludwig, dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek – 2020/01/31 – Św. Jana Bosko

18:00 Msza dla młodzieży Przez wstawiennictwo Św. Kamila i Św. Pio o powrót do zdrowia dla siostry Urszuli.

Marzec

I Piątek – 2019/03/01

17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu – spowiedź.

18:00 Do Najświętszego Serca Pana Jezusa jako przebłaganie za grzechy ludzkości z prośbą o miłość i pokój na świecie ( ofiaruje róża różańcowa pani Małgorzaty S.).

I Sobota – 2019/03/02

08:00 Za + Irenę Piskorz (30 dzień).

17:15 Spowiedź.

18:00 Do Niepokalanego Serca Maryi z prośbą o nawrócenie grzeszników i o pokój na świecie ( ofiaruje róża różańcowa pani Małgorzaty S.)

VIII Niedziela Zwykła – 2019/03/03

08:00 W intencji Parafian.

10:30 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Stanisława K. (w 70 urodziny).

15:15 Nabożeństwo Eucharystyczne.

16:00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Patryka C. (w 18 urodziny).

Poniedziałek- 2019/03/04 – święto Św. Kazimierza

08:00 Za ++ ojca Wilhelma Lajszwic, matkę Różę, dziadków z obu stron, Anielę i Józefa Nowosielskich, pokr.

17:15 Nabożeństwo Eucharystyczne.

18:00 Za + Elżbietę Borszcz (30 dzień).

Wtorek – 2019/03/05

17:15 Nabożeństwo Eucharystyczne.

18:00 Za ++ matkę Florentynę Smieszkoł (40 r.), jej męża Wiktora, męża Teodora Strach, siostry: Krystynę, Marię, Helenę, Gabrielę, braci Gintra, Gerharda, jego żonę Erykę, szwagierkę Helenę, jej męża Wiktora, szwagrów Ryszarda i Romana, dziadków, pokr. z obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa – 2019/03/06 – Środa Popielcowa

08:00 O owocne przeżycie wielkiego postu dla Parafian.

16:30 Za ++ ojca Jana Ludwig (z ok. urodzin), matkę Paulinę, ich rodziców, rodzeństwo, brata Helmuta, jego żonę Helenę, dusze w czyśćcu cierpiące.

18:00 Za ++ wnuczka Dawida Laskiewicz, bratanka Marcina Koźmin.

Czwartek – 2019/03/07

18:00 Msza szkolna Za ++ żonę Reginę Kotala (6 r.), rodziców Wandę i Franciszka Kotala, teściów Marię i Grzegorza Borgacz, szwagra Józefa Bohyrycz, pokr.

Piątek – 2019/03/08 – „dzień kobiet”

17:15 Droga Krzyżowa.

18:00 Przez wstawiennictwo Matki Bożej w intencji kobiet.

Sobota – 2019/03/09

17:00 Spowiedź.

17:30 Nabożeństwo do Św. Rodziny

18:00 Za ++ ojca Wiktora Skorzyckiego, teściów Helenę i Jana Żyłka, pokr. Skorzycki, Żyłka, Damas.

I Niedziela Wlk. Postu – 2019/03/10

08:00 Za ++ rodziców Klarę i Teodora Maroń, Stanisława i Weronikę Gosztyła.

10:30 W intencji Parafian.

15:15 Gorzkie Żale – kazanie pasyjne.

16:00 Za ++ ojca Mariana Pietrzak, dziadków Pietrzak, Szaton, pokr.

Poniedziałek- 2019/03/11

08:00 Za ++ Annę Swoboda (2 r.), jej męża Franciszka, syna Stefana, pokr.

Wtorek – 2019/03/12

18:00 Za ++ matkę Florentynę Kusz (36 r.), ojca Wiktora, siostrę Marię, brata Erwina, jego żonę Barbarę, dziadków Karolinę i Aleksandra, Wiktorię i Stefana, pokr. Kusz, Ludwig.

Środa – 2019/03/13

18:00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Józefa P. (w 70 urodziny).

Czwartek – 2019/03/14

18:00 Msza szkolna Za ++ męża Gintra Feluks, jego rodziców, matkę Marię, ojca Franciszka, brata Józefa Bernard, siostrę Łucję, babcię Marię Światły, jej męża, pokr. Feluks, Bernard, Światły, Kostoń, dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek – 2019/03/15

17:15 Droga Krzyżowa.

18:00 Msza dla młodzieży Za + Mieczysława Antochów (2 r.).

Sobota – 2019/03/16

17:15 Spowiedź.

18:00 Za ++ męża Franciszka Kołodziej (14 r.), rodziców Marię i Stefana Przydacz, rodzeństwo, teścia Pawła Kołodziej, szwagrów Teodora Kołodziej, Johana Zientek, pokr. Kołodziej, Zientek, dusze w czyśćcu cierpiące.

II Niedziela Wlk. Postu – 2019/03/17

08:00 Za ++ rodziców Józefa i Wandę Błaszczyk, teścia Romualda Janoszka, koleżankę Różę Smaruń, pokr. Janoszka, Błaszczyk, Łapok, Maroń.

10:30 Za ++ matkę Krystynę Pigula (w dniu urodzin), ojca Józefa, pokr. z obu stron.

15:15 Gorzkie Żale – kazanie pasyjne.

16:00 O opiekę Anioła Stróża dla dzieci chrzczonych i rocznych (Kamil P., Ina P.).

Poniedziałek- 201903/18

08:00 Za ++ ojców Józefa Dietrich, Józefa Skornia, pokr. z obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek – 2019/03/19 – Uroczystość Św. Józefa oblubieńca NMP

18:00 Za ++ męża Józefa Szostok (3 r.), rodziców Pawła i Albinę Małek, brata Bernarda, bratową Annę, brata Emila, bratową Łucję, Jana i Annę Szostok, szwagierkę Marię, Herberta Tyrazę, dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa – 2019/03/20

18:00 Za ++ rodziców Marię i Jana Ziaja, ich syna Antoniego, jego żonę i córkę, pokr.

Czwartek – 2019/03/21

18:00 Msza szkolna Za ++ matkę Marię Bomba (5 r.), ojca Józefa, pokr.

Piątek – 2019/03/22

17:15 Droga Krzyżowa.

18:00 Za ++ rodziców Różę i Edmunda Chwiralla, siostry Ewelinę i Elżbietę, męża Engelberta, pokr. Chwiralla, Labus, Frey.

Sobota – 2019/03/23

17:25 – Różaniec – spowiedź.

18:00 Przez wstawiennictwo Św. Pio w intencji czcicieli.

III Niedziela Wlk. Postu – 2019/03/24

08:00 Przez wstawiennictwo Matki Bożej z podziękowaniem za otrzymane Laski z prośbą o dalsze w intencji SM Antoniny (w dniu urodzin).

10:30 W intencji Parafian.

15:15 Gorzkie Żale – kazanie pasyjne.

16:00 Za ++ ojca Feliksa Korkus, syna Tomasza, żonę Teresę Korkus, pokr.

Poniedziałek- 2019/03/25 – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

08:00 Za ++ brata Jana Pasiut (5 r.), rodziców Jana i Katarzynę, teściów Franciszka i Joannę Niestrój, siostrę Marię, dziadków z obu stron, pokr. Pasiut, Niestrój, Luczyk, Kozłowscy.

18:00 Za ++ Erwina Kałuża, wnuka Maksymiliana, rodziców Joannę i Wiktora Szampera, braci Henryka i Jana, bratową Lucynę, babcię Marie, teściów Martę i Józefa, Piotra.

Wtorek – 2019/03/26

18:00 Za ++ męża Norberta, ojca Karola, teściów Jerzego i Cecylię, szwagra Krzysztofa, pokr. Grabiński, Skopek, Polk.

Środa – 2019/03/27

18:00 Za ++ brata Józefa Pytel, dusze w czyśćcu cierpiące.

Czwartek – 2019/03/28

18:00 Msza szkolna Przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej o wytrwanie w modlitwie za dzieci w intencji róży różańcowej Sabiny.

Piątek – 2019/03/29

17:00 Za + Patryka Siemiątkowskiego (6 r.).

18:00 Droga Krzyżowa drogami miasta (od k-ła Św. Rodziny do k-ła NSPJ).

Sobota – 2019/03/30

17:15 Spowiedź.

18:00 Za ++ ojca Pawła Lisa ( 1 r.), matkę Elżbietę, pokr., dusze w czyśćcu cierpiące.

IV Niedziela Wlk. Postu – 2019/03/31

08:00 Za ++ rodziców Gabrielę i Romana Szulc, siostrę Ewę, pokr.

10:30 W intencji Parafian.

15:00 Misterium pasyjne w k-le NSPJ.

16:00 Za ++ męża Karola Szczepanika, rodziców Antoniego i Walerię, teściów, braci Romana i Walerię, teściów, braci Romana, Jana, Bogumiła, Mieczysława, Wojciecha, dziadków z obu stron, siostry Helenę, Bronisławę, siostrzenicę Alinę, Annę Zgraj, Agnieszkę i Władysława Zybek, pokr.

Luty

I Piątek – 2019/02/01

17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu – Spowiedź.

18:00 Do Najświętszego Serca Pana Jezusa jako przebłaganie za grzechy ludzkości z prośbą o miłość i pokój na świecie (ofiaruje róża różańcowa pani Lucyny).

I Sobota – 2019/02/02- Święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej

08:00 Do Niepokalanego Serca Maryi z prośbą o nawrócenie grzeszników i pokój na świecie (ofiaruje róża różańcowa pani Lucyny).

18:00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Johanny i Wilhelma (w 60 lecie ślubu).

IV Niedziela Zwykła  – 2019/02/03

08:00 Za + sąsiada Henryka Cichoń oraz za ++ z ul. Opolskiej 9 (od rodziny Wieczorek).

10:30 Za ++ Jana Smereczańskiego (z okazji urodzin), pokr. Smereczański, Pluta.

15:30 Nieszpory.

16:00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Rafała (w 18 urodziny).

Poniedziałek-  2019/02/04

08:00 Za ++ córkę Iwonę, męża Tadeusza, teściów Bronisławę i Wojciecha Lachcik.

Wtorek – 2019/02/05 – Św. Agaty – (poświęcenie chleba i wody).

18:00 Za + męża Jana Ibrom (2 r.).

Środa – 2019/02/06 – Św. Pawła Miki i Towarzyszy

18:00 Za + Marię Bednorz (30 dzień).

Czwartek – 2019/02/07

18:00 Za ++ Marię Kusz (w dniu urodzin), brata Erwina i jego żonę Barbarę, rodziców Florentynę i Wiktora, pokr. Kusz, Ludwig.

Piątek – 2019/02/08

08:00 Za + Zofię Siuda (30 dzień).

18:00 Za + Dariusza Szwarc (30 dzień).

Sobota – 2019/02/09

14:00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Heleny (w 85 urodziny).

16:00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Ireny i Ignacego (w 45 rocznicę ślubu)

17:00 Spowiedź.

17:30 Nabożeństwo do Św. Rodziny.

18:00 Za ++ rodziców Antoniego i Hildegardę Polińskich, dziadków z obu stron, pokr. Poliński, Brol.

V Niedziela Zwykła – 2019/02/10

08:00 Za + Rudolfa Borkowskiego (30 dzień).

10:30 Za + babcię Annę Kochel (w dniu urodzin).

15:30 Nieszpory.

16:00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji budowniczych III ołtarza na Boże Ciało (z Starego Zawadzkiego).

Poniedziałek-  2019/02/11 Światowy dzień chorych

10:00 Przez wstawiennictwo Matki Bożej z Lourdes w intencji chorych i seniorów – spotkanie w salce.

Wtorek – 2019/02/12

18:00 Za ++ męża Jerzego Podsadni, rodziców i dziadków z obu stron, szwagra Jana Nos, kuzynkę Alinę, jej męża Czesława, córkę Bożenę, dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa – 2019/02/13

18:00 Za + Czesława Cybulskiego (od Heleny Syrak z rodziną).

Czwartek – 2019/02/14 – Święto Św. Cyryla i Metodego

18:00 Msza szkolna  Za ++ Ingę Bryś, matkę Elżbietę, córkę Anielę, pokr.

Piątek – 2019/02/15

18:00 Za ++ rodziców Bartylak, teściów Sojka, dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota – 2019/02/16

17:15 Spowiedź.

18:00 Za ++ rodziców Marię i Alfreda Bednarek, teściów Helenę i Jana Wyrwich, szwagra Pawła Wyrwich, dziadków, dusze w czyśćcu cierpiące.

VI Niedziela Zwykła – 2019/02/17

08:00 Za ++z ul. Opolskiej 4

10:30 Za ++ Ryszarda Skoryk (4 r.), pokr. z obu stron.

15:30 Nieszpory.

16:00 O opiekę Anioła Stróża w intencji dzieci chrzczonych i rocznych.

Poniedziałek-  2019/02/18

08:00 Za + Jolantę Zdzymira (od rodziny z Rzeszowa).

Wtorek – 2019/02/19

18:00 Za + Józefę Szyja (w dniu urodzin).

Środa – 2019/02/20

18:00 Za + męża Gintra Smieszkoł (2 r.).

Czwartek – 2019/02/21

18:00 Msza szkolna Za + Czesława Cybulskiego (od rodziny Jędrzejewskich).

Piątek – 2019/02/22 – Święto Katedry Św. Piotra

18:00 Msza dla młodzieży Za ++ matkę Hildegardę Skornia (8 r.), ojca Józefa, siostrę Urszulę, jej męża Teodora, szwagra Eugeniusza Szyszka, dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota – 2019/02/23 – Św. Polikarpa

15:00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Magdaleny i Joachima (w 40 r. ślubu).

17:25 Różaniec – spowiedź.

18:00 Przez wstawiennictwo Św. Pio w intencji czcicieli.

VII Niedziela Zwykła – 2019/02/24

08:00 Za + Jana Bednorz (1 r.).

10:30 Za ++ rodziców Wincentego i Teresę Kałuża, Franciszka i Gertrudę Dykta, pokr.

15:30 Nieszpory.

16:00 W intencji Parafian.

Poniedziałek-  2019/02/25

08:00 Za + matkę Helenę Janoszka (w dniu urodzin).

Wtorek – 2019/02/26

18:00 Za + Andrzeja Przybylskiego (od najbliższych sąsiadów).

Środa – 2019/02/27

18:00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Ireny (w 85 urodziny).

Czwartek – 2019/02/28

18:00 Msza szkolna Za ++ męża Hermana, rodziców, dziadków, braci, zięcia, szwagrów, pokr. Heinze, Glińskich.

Kalendarium 2016

Wizytacja biskupia – ks. Bp. Paweł Stobrawa. – 2/3 marca

Misje parafialne (ks. dr Jerzy Niedzielski). – 16-26 marca

Droga krzyżowa ulicami miasta (z k-ła Św. Rodziny do k-ła NSPJ). – 7 kwietnia

I rocznica Komunii Św. – 14 maja

Festyn parafialny „Majówka z rodziną” z okazji 100 – lecia parafii. – 14 maja

Uroczystość I Komunii Św. – 21 maja

Bierzmowanie uczniów III klasy Gimnazjum. – 1 czerwca

Uroczystość Bożego Ciała ( msza św. o godz. 09:00 w k-le Św. Rodziny – procesja do 4 ołtarzy – koniec przy k-le NSPJ). – 15 czerwca

Obchody kalwaryjskie na Górze Św. Anny. – 11-13 sierpnia

XXXXI piesza pielgrzymka z Opola do Częstochowy. – 14-19 sierpnia

Święto Groty ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. – 10 września

Uroczystość 100 lecia erygowania parafii Św. Rodziny
(ks. Bp. Andrzej Czaja). – 1 października

Odpust ku czci Św. Rodziny. – 31 grudnia

Dzień ku czci Św. Pio. – 23 każdego miesiąca

Dzień fatimski – 13 od maja do października

Modlitwa do Św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 

Copyright by Rzymsko - Katolicka Parafia pod wezwaniem Świętej Rodziny
Zaloguj się